Wybielanie nakładkowe i lampą beyond

Magiczna siła uśmiechu znana i doceniana jest od pokoleń Śmiech To jedno z odkryć naukowych, które pozostaje aktualne bez względu na to, w jakim rejonie świata żyjemy. Piękny i biały uśmiech buduje pierwsze wrażenie, dzięki niemu możemy zyskać partnera czy sympatię ludzi, więc do dzieła, uśmiechajmy się, ale .... ;-) Co zrobić, by nasze zęby były białe i zdrowe?

 

Rozważając wybielanie zębów warto wiedzieć, jak się do niego przygotować.

Pierwszym etapem jest konsultacja u dobrego stomatologa, który oceni sytuację w jamie ustnej pacjenta. Nim przystąpimy do zabiegu wybielania, wszystkie, zęby muszą być wyleczone oraz oczyszczone z osadu i kamienia (profesjonalna higiena jamy ustnej). Dopiero 2 tygodnie po higienizacji możemy rozpocząć wybielanie. W międzyczasie należy przeprowadzić leczenie zmian próchniczych oraz stanów zapalnych dziąseł, wymienić lub zabezpieczyć nieszczelne wypełnienia. Kolejnym krokiem jest wybór metody wybielania. W gabinecie Pan Krokodyl wybielamy zęby lampą Beyond, metodą nakładkową lub mieszaną (lampa i nakładki)

 

WYBIELANIE LAMPĄ BEYOND

Czy lampa BEYOND to sposób na szybkie wybielenie zębów? Faktycznie efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu trwającym ok. 45 -60 minut i może utrzymać się od kilku miesięcy do kilku lat. Zabieg możemy jednak wykonać dopiero, gdy wszystkie zęby są wyleczone oraz oczyszczone z osadu i kamienia. Biorąc pod uwagę, że wybielanie może być wykonane dopiero 2 tygodnie po higienizacji, warto je zaplanować wcześniej. Dla podtrzymania efektu, możemy połączyć dwie metody wybielania, lampą Beyond i nakładkowe.

 

WYBIELANIE NAKŁADKOWE

Wybielanie nakładkowe to metoda, którą można stosować po konsultacji i pod nadzorem lekarza dentysty, po wcześniejszym badaniu oraz wyleczeniu i profesjonalnym oczyszczeniu zębów w gabinecie. Podczas wizyty stomatolog pobiera wycisk oraz przygotowuje pacjentowi elastyczne, przeźroczyste nakładki. Gotowe i doskonale dopasowane do zębów nakładki pacjent otrzymuje wraz ze specjalnym preparatem wybielającym podczas kolejnej wizyty. Należy je nakładać na zęby na noc, zgodnie z zaleceniami lekarza. Zabieg trwa od 7-14 dni. Podczas wybielania może wystąpić przejściowa nadwrażliwość zębów, a pierwsze efekty mogą być już widoczne po 2-3 aplikacjach. Szczegółowe informacje i zalecenia opisujemy w naszym poradniku.

 

WYBIELANIE MARTWEGO ZĘBA

Ząb, w którym doszło do obumarcia miazgi, po leczeniu kanałowym lub w wyniku urazu, zmienia swój kolor i wygląda nieestetycznie. W gabinecie stomatologicznym można go jednak wybielić, ale ponieważ przebarwienie nastąpiło w środku zęba, wybielamy go również od środka. Przed rozpoczęciem zabiegu stomatolog wykona zdjęcie RTG, a następnie po otwarciu korony zęba wprowadzi preparat wybielający, który wymieniany będzie co około 3 do 5 dni. Innym, rekomendowanym przez stomatologów rozwiązaniem jest wykonanie wkładu koronowo-korzeniowego oraz dowolnej korony protetycznej. Taki zabieg wzmacnia i jednocześnie odbudowuje ząb na dłużej oraz gwarantuje dobry efekt estetyczny.

By dowiedzieć się więcej na temat naszych usług stomatologicznych, prosimy o kontakt pod numerem
+48 6067 24 665 lub e-mail pankrokodyl@pankrokodyl.pl

© Pan Krokodyl Autorski Przyjazny Gabinet Stomatologiczno - Protetyczny
Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Zadzwoń do nas

+48 606 724 665

Chcę zadzwonić teraz


Lub skorzystaj z poniższego formularza

Easy Contact by WebReklama